nedeľa 7. apríl 2024
0:00:00

🌎Zoznam miest

🇸🇰
🇳🇱
🇬🇷
🇹🇭
🇷🇸
🇩🇪
🇨🇴
🇷🇴
🇭🇺
🇦🇷
🇪🇬
🇿🇦
🇻🇪
🇧🇩
🇦🇪
🇻🇳
🇫🇮
🇹🇷
🇮🇩
🇵🇰
🇲🇦
🇺🇦
🇩🇰
🇲🇾
🇳🇬
🇵🇪
🇵🇹
🇸🇮
🇬🇧
🇪🇸
🇵🇭
🇸🇦
🇲🇽
🇺🇾
🇨🇦
🇷🇺
🇮🇳
🇺🇸
🇳🇴
🇫🇷
🇨🇿
🇧🇷
🇮🇹
🇺🇸
🇨🇱
🇰🇷
🇨🇳
🇦🇺
🇧🇬
🇸🇪
🇮🇷
🇹🇼
🇮🇱
🇬🇪
🇦🇱
🇯🇵
🇨🇦
🇵🇱
🇱🇹
🇦🇹
🇳🇿
🇭🇷
🇵🇾
🇮🇶
🇮🇪
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿
🇨🇺
🇧🇴
🇺🇸
🇪🇨
🇩🇴
🇸🇬

Čo sú to Svetové hodiny?

Svetové hodiny sú neoceniteľným nástrojom pre tých, ktorí potrebujú aktuálne informácie o globálnych záležitostiach, plánujú medzinárodné podujatia alebo často cestujú. Táto stránka zobrazuje aktuálne časy veľkých miest na celom svete, čo používateľom umožňuje rýchlo a jednoducho nahliadnuť do časových pásiem.

Ako môžem používať Svetové hodiny?

Na používanie svetových hodín nepotrebujete nič špeciálne. Nástroj je prístupný kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí otvoriť stránku a získate prístup ku komplexnému zoznamu časových pásiem hlavných svetových miest. Na začiatku sa na stránke nastaví váš miestny čas a zobrazuje sa aktuálny čas. Ten však môžete zmeniť kliknutím na ľubovoľné mesto.

Kto by mal používať Svetové hodiny?

Svetové hodiny sú neoceniteľným nástrojom pre cestovateľov a medzinárodných profesionálov. Či už si rezervujete let alebo plánujete pracovný meeting cez pol sveta, môžete skontrolovať svetový čas, aby ste sa uistili, že ste načas a pripravení. Pomocou tejto stránky môžete rýchlo nájsť časové pásma vašej destinácie a plánovať v súlade s nimi.

Ako fungujú Svetové hodiny?

Svetové hodiny sú užitočným nástrojom pre tých, ktorí často cestujú a potrebujú sa skoordinovať s rôznymi časovými pásmami. Zobrazuje aktuálny miestny čas veľkých miest po celom svete a umožňuje porovnanie času na viacerých miestach.

Má letný čas vplyv na Svetové hodiny?

Áno, letný čas (DST) ovplyvňuje svetový čas. Stránka bude automaticky brať do úvahy sezónne zmeny v jednotlivých časových pásmach, takže si môžete byť istí, že zobrazené časy sú vždy presné.

Koľko veľkých miest Svetové hodiny obsahujú?

V súčasnosti stránka obsahuje viac ako 70 svetových miest z viacerých krajín. Zoznam sa neustále aktualizuje, takže si môžete byť istí, že vždy dostávate tie najpresnejšie časy.

Čo je to svetový čas?

Svetový čas (UTC) je referenčný bod pre všetky ostatné časy. Tento čas je rovnaký bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate a používa sa na koordináciu medzinárodných podujatí, riadenie letovej prevádzky a ďalších služieb. Vďaka koordinovanému svetovému času (UTC) môžu služby prevodníka časových pásiem, ako napríklad aj táto webová stránka, poskytovať presné časy z celej planéty a umožňujú vám bez námahy porovnávať časové pásma.

Koľko časových pásiem existuje?

V súčasnosti je na svete 24 štandardných časových pásiem. Medzi každým je hodinový rozdiel, čo má za následok celkovo 24 hodín pre celú zemeguľu. Existuje však niekoľko časových pásiem s posunom 30 minút alebo 45 minút z geografických a politických dôvodov.