Benim adım Burak Özdemir ve Online Alarm Kur'un arkasındaki kişi benim. Ancak asıl konu, bu web sitesinin arkasında kimin olduğundan çok, hangi düşünce ve sebebin yer aldığı sorusudur. İşte benim bu web sitesini kurma hikayem;

Her şey yıllar öncesine, sabah uyanmak için büyük mücadeleler verdiğim öğrencilik dönemlerime dayanıyor. Hayatı boyunca uykuya düşkünlüğü ve sabah uyanmakta zorlanması ile tanınan biri oldum. Bu problemime çare bulmak adına da çok farklı alarm türleri denedim. Ancak maalesef bu deneyimler çoğu zaman başarısızlıkla ve kaçırılmış etkinlere bir yenisinin eklenmesi ile sonuçlandı.

Ancak, rahatsız edici sesler çıkaran alarmları keşfetmemle kaderim değişti. Bu kombinasyon her seferinde işe yarıyor, dehşet içerisinde de olsa, sabahları yataktan çıkmamı sağlıyordu. Peki ama her sabah deprem oluyor hissi ile uyanmaya ne zamana kadar dayanabilirdim?

Bu noktada, bir bilgisayar mühendisi olarak kendi çalar saat programımı yaratmaya karar verdim. Tamamen ücretsiz ve birçok farklı seçeneğe sahip olan bu program; aynı zamanda bir erteleme özelliğini içerisinde barındırmakla, gözlerinizi gönül rahatlığıyla kapatmanıza kısa bir süre için de olsa olanak tanımaktadır.

Sonrasında aşağıdaki programları da geliştirdim:

İletişim

  • İsim: OnlineAlarmKur (TÜRKPATENT: 2019/21580), Burak Özdemir tarafından kayıt edilmiştir. Burak Özdemir, Türkiye Cumhuriyeti'nde vergi mükellefi olan bir Türk vatandaşı ve girişimcidir.
  • E-mail: burakozdemir {@} protonmail (.) ch