Zamanlayıcı ayarla

Alarm sesi

Zamanlayıcı başlığı

Bilgisayarda Zamanlayıcı Nasıl Açılır?

Windows 11 kullanıcıları, aynı zamanda alarm kurup, kronometre de başlatabilecekleri Saat uygulaması ile zamanlayıcı ayarlayabilir. Mac kullanıcıları App Store'dan bir zamanlayıcı uygulaması indirmelidir. Herhangi bir uygulama indirmek istemeyenler online zamanlayıcı kullanabilir.

Online Zamanlayıcı Nedir?

Online zamanlayıcı, ayarlandığı süreden sıfıra doğru geri sayım yapan bir sayaç uygulamasıdır. Bu alarmlı zamanlayıcı saat, dakika ve saniye bazlı süre tutma işlemi için oldukça uygundur. Herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazdan hızlı ve kolay bir şekilde online zamanlayıcı ayarlayabilir, bu aracı süre tutucu olarak kullanabilirsiniz.

Online Zamanlayıcı Nasıl Kullanılır?

Online zamanlayıcıyı kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Saat, Dakika ve Saniye seçerek zamanlayıcı için bir zaman ayarlayın.
  • Zamanlayıcı sonlandığında çalacak olan bir ses seçmek için Alarm sesi listesinden bir seçim yapın.
  • Zamanlayıcıya isim vermek için, bir Zamanlayıcı başlığı yazın.
  • Zamanlayıcıyı başlatmak için Zamanlayıcı başlat butonuna basın.

Birden çok zamanlayıcı oluşturmak için yeni bir sekme açın ve bu adımları tekrarlayın. Ayrıca, Zamanlayıcı ayarla başlığının altında daha önceden tanımlanmış, belirli zamanlardan oluşan sayaç listesinden bir seçim yapabilirsiniz.

Online Zamanlayıcı Nasıl Çalışır?

Zamanlayıcı başlatıldıktan sonra, alarmlı zamanlayıcı sıfıra doğru geri sayım yapacaktır. Sayaç sonlandığında, seçtiğiniz alarm sesi çalacaktır. Alarmı duyduğunuzdan emin olmak için bilgisayarınızın sesinin açık veya yüksek olduğunu kontrol etmeyi unutmayın.

Zamanlayıcı çalışırken, butonlar ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Zamanlayıcıyı geçici olarak durdurmak için Duraklat butonuna basın.
  • Zamanlayıcıyı durdurduktan sonra devam ettirmek için Devam et butonuna basın.
  • Zamanlayıcıyı durdurmak ve yenisiyle değiştirmek için Yeniden Başlat butonuna basın.
  • Zamanlayıcıyı sıfırlamak veya yeni bir zamanlayıcı oluşturmak için Durdur butonuna basın.

Son olarak, Zamanlayıcı geçmişi altında, oluşturmuş olduğunuz farklı zamanlayıcıların listesini görebilirsiniz. CSV'ye aktar butonu ile bu zamanlayıcıların listesini bilgisayarınıza indirebilir, filtrele işlemini yapabilir; Temizle butonu ile tablo verisini sıfırlayabilirsiniz.

Online Zamanlayıcıyı Nerede Kullanabilirim?

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarda veya telefonda zamanlayıcı oluşturabilirsiniz. Zamanlayıcıyı sınıfta, yemek pişirirken, ders çalışırken, sınav için pratik yaparken veya spor yaparken kullanabilirsiniz. Tarih ve saat içeren bir geri sayım sayacı oluşturmak isterseniz, bu zamanlayıcı saati yerine geri sayım sayacı kullanmanız gerekir. Geri sayım yerine ileriye doğru sayım yapmak içinse kronometre kullanmanız gerekir.

Geri Sayım Sayacı Uyku Modunda Çalışır mı?

Hayır, online zamanlayıcı veya başka bir internet zamanlayıcısı, bilgisayarınız uyku modundayken çalışmaz.