00:00:000
00:00:000

Bilgisayarda Kronometre Nerede?

Çoğu işletim sisteminde varsayılan uygulamalar arasında bir kronometre programı yer almamaktadır. Bilgisayarda kronometre kullanmak için en pratik yol, bir online kronometre kullanmaktır.

Eğer Windows 11 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa, varsa, saat uygulamasını kullanarak kronometre başlatabilirsiniz. Benzer şekilde, bu uygulama ile zamanlayıcı oluşturabilir, bilgisayarda alarm kurabilirsiniz.

Online Kronometre Nedir?

Online Kronometre, saat, dakika, saniye ve milisaniye bazında bilgisayarınızda veya telefonunuza süre tutmanıza olanak tanıyan, kullanımı kolay bir dijital kronometre programıdır. Tam ekran olarak kullanılabilen bu kronometre ile tur sürelerini de kaydedebilirsiniz.

Online Kronometre Nasıl Kullanılır?

Online kronometreyi kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Kronometreyi başlatmak için Başlat butonuna tıklayın.
  • Kronometreyi duraklatmak için Duraklat butonuna tıklayın.
  • Süre tutmaya devam etmek için Devam et butonuna tıklayın.
  • Tur sürelerini kaydetmek için Tur butonuna tıklayın.
  • Kronometreyi sıfırlamak için Sıfırla butonuna tıklayın.

Ayrıca her Tur butonuna bastığınızda, tur sürelerini ve diğer detayları içeren Kronometre Verisi tablosunu görebilirsiniz. CSV'ye Aktar butonuna tıklayarak bu verileri cihazınıza kaydedebilir, Excel'in filtrele işlevinden faydalanabilirsiniz.

Ayarlar simgesine tıklayarak kronometre ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu ayarlar ile milisaniyeyi gösterip göstermeyeceğinizi seçebilir, kronometre için kendini tekrarlayan alarm ekleyebilirsiniz.

Son olarak, kısayol olarak, boşluk çubuğuna (Space) basarak kronometreyi başlatabilir veya duraklatabilirsiniz.

Online Kronometre Nasıl Çalışır?

Online kronometre, etkinleştirilmesi ile devre dışı bırakılması arasındaki süreyi hassas biçimde ölçer (Başlat ve Durdur butonuna basarak). Bu ileri sayım sayacı, bulunduğunuz konumdaki saat ve zaman dilimini kullanarak geçen süreyi kaydeder.

Online Kronometre Ne İçin Kullanılır?

Kronometre, ders çalışmak, iş takibi yapmak veya spor yapmak için oldukça faydalı bir ürün olup, zaman takibi için oldukça önemlidir. Online kronometre, hassas biçimde zaman takip etmenize olanak tanıdığı için, tüm bu işlerde kullanılabilir. Bu uygulama, tam ekran kronometre olarak da kullanılabildiğinden, sınıfta veya toplantıda projeksiyon aracılığıyla kronometreyi yansıtabilirsiniz.

Bu Sekmeyi Kapatırsam Online Kronometre Çalışır Mı?

Hayır, bu sekmeyi kapatırsanız online kronometre çalışmaz. Ancak, bilgisayarınızda sekmeler arasında geçiş yapabilir, sekmeyi simge durumuna küçültebilir veya başka uygulamaları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Online Kronometre Uyku Modunda Çalışır Mı?

Hayır, online hiçbir uygulama uyku modunda çalışmaz.