00:00:000
00:00:000

Kde jsou v počítači stopky?

Většina počítačů nemá vestavěné stopky. Chcete-li na počítači používat stopky, musíte použít bezplatné online stopky. Nebo pokud máte zařízení se systémem Windows 11, můžete pomocí aplikace hodiny spustit odpočítávání, nastavit časovač nebo budík v počítači. V počítači Mac si musíte stáhnout aplikaci.

Co jsou online stopky?

Online stopky jsou snadno použitelná aplikace, která umožňuje počítat a spouštět stopky na počítači. Měří uplynulý čas v hodinách, minutách, sekundách a milisekundách. Nástroj rovněž umožňuje zaznamenávat kola. Můžete zobrazit dobu trvání každého kola i celkový uplynulý čas.

Jak používat online stopky?

Každý může snadno používat stopky pomocí online stopek. Zde je prostý návod, jak tento online nástroj používat:

  • Stisknutím tlačítka Spustit spustíte stopky.
  • Stisknutím tlačítka Pozastavit pozastavíte stopky.
  • Stisknutím tlačítka Pokračovat pokračujte v odpočítávání.
  • Stisknutím tlačítka Kolo zaznamenáte časy na kolo.
  • Klepnutím na tlačítko Resetovat stopky vynulujete.

Při zaznamenání času se také může zobrazit tabulka s daty stopek s časy kol a dalšími podrobnostmi. Tato data můžete uložit klepnutím na tlačítko Exportovat do CSV.

Kliknutím na ikonu Nastavení na hlavním panelu můžete změnit nastavení stopek. Zaškrtnutím nebo zrušením zaškrtnutí políčka zobrazit milisekundy můžete vybrat, zda mají stopky běžet v sekundách nebo milisekundách. Můžete také nastavit opakované upozornění se zvukem.

Nakonec můžete spustit nebo pozastavit spuštěné stopky stisknutím mezerníku jako klávesové zkratky.

Jak fungují online stopky?

Online stopky s měřením kol měří čas mezi jejich aktivací a deaktivací (stisknutím tlačítek Spustit a Pozastavit). Tyto online stopky zaznamenávají uplynulý čas pomocí hodin prohlížeče a aktuálního časového pásma, ve kterém se nacházíte.

K čemu slouží online stopky?

Online stopky lze použít ke sledování času, odpočítávání a sledování uplynulého času mezi jednotlivými událostmi. Hodí se při studiu, práci nebo cvičení. Vzhledem k tomu, že bezplatný online nástroj lze použít také jako stopky na celé obrazovce, můžete jej promítnout ve třídě nebo na schůzi a měřit čas a zaznamenávat kola vykonané práce.

Fungují online stopky, když zavřu jejich kartu?

Ne, online stopky nefungují, pokud tuto kartu zavřete. Můžete přepínat karty, minimalizovat kartu nebo používat jakoukoli jinou aplikaci na počítači a digitální stopky budou nadále fungovat.

Fungují online stopky v režimu spánku?

Ne, žádné online stopky ani časovače nefungují v režimu spánku.