00:00:000
00:00:000

Gdzie znajdę Stoper na Komputerze?

Większość komputerów i systemów operacyjnych nie posiada wbudowanego stopera. Aby móc skorzystać ze stopera na komputerze, najlepiej wybrać darmowy stoper online. Użytkownicy korzystający z systemu Windows 11 mogą wykorzystać aplikację zegara, aby ustawić odliczanie, minutnik i alarm na swoim komputerze.

Czym jest Stoper Online?

Stoper Online to łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala odliczać czas przy wykorzystaniu komputera lub telefonu. Stoper mierzy czas, który upłynął od kliknięcia w godzinach, minutach, sekundach i milisekundach. Narzędzie to pozwala również na zapisywanie historii okrążeń. Zobaczysz długość każdego okrążenia pod postacią czasu, który upłynął między kliknięciami.

Jak korzystać ze Stopera Online?

Nasz stoper pozwala na bardzo łatwe mierzenie czasu, który upłynął między okrążeniami. Oto, jak korzystać z tego narzędzia:

  • Naciśnij „Start", aby włączyć stoper,
  • Naciśnij „Pauza", aby zatrzymać stoper
  • Naciśnij „Kontynuuj", aby wznowić liczenie czasu,
  • Naciśnij „Okrążenie", aby zarejestrować czas, który już upłynął,
  • Naciśnij „Resetuj", aby zresetować stoper.

Jeśli rejestrujesz czas kilku okrążeń, ich szczegóły zobacz w sekcji „Historia wyników". Tabela pokazuje dokładny czas każdego z okrążeń i inne dane. Możesz je zapisać na swoim komputerze naciskając „Eksportuj do CSV".

Klikając ikonkę Ustawień w nagłówku strony, możesz zmienić dodatkowe ustawienia stopera. To tutaj możesz wybrać czy stoper ma mierzyć czas w Sekundach lub Milisekundach - wystarczy, że klikniesz odpowiednie pole. Możesz również ustawić cykliczny alarm.

Mało tego, aby szybko zatrzymać lub wznowić odliczanie czasu możesz korzystać z przycisku spacji na swojej klawiaturze.

Jak działa Stoper Online?

Stoper Online mierzy długość okrążeń, czyli czas pomiędzy jego włączeniem i wyłączeniem (przyciski „Start" i „Pauza"). To cyfrowe narzędzie rejestruje czas za pomocą zegara znajdującego się w przeglądarce i strefy czasowej, w której się aktualnie znajdujesz.

Do czego można wykorzystać Stoper Online?

Stoper Online można wykorzystać do mierzenia czasu, czy odliczania czasu pomiędzy konkretnymi wydarzeniami. Przydaje się w trakcie nauki, pracy czy ćwiczeń. Biorąc pod uwagę, że licznik można wyświetlić na pełnym ekranie, przydaje się na zajęciach w szkole czy spotkaniach, aby pomóc w rejestrowaniu odpowiedniej ilości czasu.

Czy Stoper Online zadziała, gdy zamknę kartę przeglądarki?

Nie, stoper przestanie działać w momencie, gdy zamknięta zostanie karta przeglądarki, na której jest aktywny. Możesz jednak zmieniać karty, minimalizować je lub korzystać z innych aplikacji na komputerze, a stoper będzie bez problemu działał w tle.

Czy Stoper Online zadziała, gdy komputer będzie w trybie uśpienia?

Nie, zarówno Stoper Online, jak i dowolny inny stoper dostępny w sieci nie zadziała, gdy komputer znajduje się w trybie uśpienia.